Online: 197 Witaj, zaloguj się do naszego serwisu lub zarejestruj się i załóż bloga!

Lednica

Lednica

Lednica 1czerwca 2013 -XVII Spotkanie Młodych pod hasłem \\\'\\\' W imię Ojca\\\'\\\'

Napisano: 14.05.2013 10:56 Autor: xOlivia26x

Kochani Przyjaciele!

Już od siedemnastu lat doświadczamy, jak po jeziorze Lednica chodzi Chrystus. Chodzi po wodzie, jakby to była udeptana ziemia. My staramy się iść za Nim, patrząc Mu w oczy. Bo wierzyć dzisiaj, to chodzić po wodzie.

Wkrótce czeka nas jubileusz 1050-lecia Chrztu Polski. Pragniemy przygotować się do tej daty poprzez trzyletni program naszych spotkań o Bogu Ojcu, Synu Bożym i Duchu Świętym, aby w roku 2016 wykrzyczeć jubileuszowe AMEN.

Rok 2013 poświęcamy Bogu Ojcu. Pragniemy przeżywać prawdę o tym, że Bóg jest Ojcem, następnie, że my wszyscy mamy ojca oraz że kiedyś będziemy ojcami i matkami. To trzy etapy świadomości oraz mądrości Bożej i ludzkiej. W Roku Wiary ta refleksja jest naszym skarbem, tematem i pieśnią.

Zapraszam Was 1 czerwca 2013 roku na XVII Spotkanie Młodych Lednica 2000 pod hasłem W imię Ojca.

Lednica 2012

Napisano: 20.05.2012 11:43 Autor: xOlivia26x

XVI Spotkanie Młodych LEDNICA 2000 w 2012 roku wypada 2 czerwca. Spotkamy się pod hasłem: "Miłość Cię znajdzie!". Pragniemy zapoznać się z fragmentami Dzienniczka św. Faustyny i odkrywać głębie Bożego Miłosierdzia.

Podczas spotkania wręczymy Wam wybór tekstów z Dzienniczka siostry Faustyny. Wspólnie wyślemy iskrę Miłosierdzia Bożego w świat, odczytamy obraz Jezusa Miłosiernego, zaśpiewamy Koronkę, jednym słowem zanurzymy się w Bożym Miłosierdziu.

Do zobaczenia 2 czerwca u Źródeł Chrzcielnych Polski!

LEDNICA 2000 -SPOTKANIA MŁODYCH

Napisano: 03.07.2011 18:05 Autor: xOlivia26x

Ludzie Ewangelii Daleko Nieście Imię Chrystusa Amen

Lednica jest spotkaniem z Bogiem i spotkaniem z drugim człowiekiem...

Dla niektórych jest to spotkanie coroczne, dla innych cotygodniowe, a dla jeszcze innych codzienne.

Co to jest Lednica? Z pewnością jest to przestrzeń otwarta, miejsce spotkań starszych i młodszych Katolików. Organizowane w ciągu roku spotkania, podczas których wspólnie modlimy się, poprzez taniec i śpiew, kierowane są do różnych grup wiekowych: Dzieci, Młodzieży i Seniorów. Spotykamy się nad jeziorem lednickim- chrzcielnicą Polski, by wybrać Chrystusa, a co za tym idzie- by żyć Chrystusem, być razem z Nim... a dzięki temu stawać się nowym człowiekiem. Podstawą wszystkich naszych spotkań zawsze są Spowiedź! Eucharystia! Chrystus!

Jednak Lednica nie istnieje tylko kilka raz w roku! Jest miejscem formacji i rozwoju ludzi związanych z Duszpasterstwem Akademickim Ojców Dominikanów, którzy spotykają się z Ojcem Janem Górą w Poznaniu lub na weekendowych rekolekcjach co sobotę nad Lednicą, by razem modlić się, czytać, rozmawiać i pracować... Właśnie w ten sposób powstaje Lednica!

W ciągu roku nad Lednicą organizowane są też rekolekcje. Cykliczne, jak Zlot Orłów, który odbywa się co roku w lipcu dla licealistów i studentów. Ale także takie dla zorganizowanych grup ze szkół lub parafii, zgłaszających się indywidualnie.

Nad Lednicą wspólnie dojrzewamy do świadomego i dojrzałego chrześcijaństwa, uczymy się żyć według wartości, które będziemy mogli przekazać kolejnym pokoleniom...

Do zobaczenia nad Lednicą!

© 2022 LookMe.pl, wszelkie prawa zastrzeżone. Wszelkie materiały w profilu są własnością użytkowników, którzy zaakceptowali regulamin. Administracja nie ponosi odpowiedzialności za zamieszczone materiały. Strona wygenerowana w 0.0257 s, cache: 3, zapytań do bazy: 3, core: 55 Agencja Reklamowa